Недригайлівська громада
Сумська область, Роменський район

РЕКОМЕНДЦІЇ: що варто знати про подання на гранти?

Дата: 11.12.2018 13:10
Кількість переглядів: 581

ГРАНТИ: ЩОДЕННА ШПАРГАЛКА ГРАНТОШУКАЧІВ

Для багатьох організацій грант  - це можливість перейти на якісно інший рівень роботи. Саме тому важливо вміти цієї можливістю користуватися та дивитися на потенційних грантодавців з позиції довгострокового партнерства. Власне так і є – грантодавці за умови успішної співпраці стають Вашими важливими клієнтами – клієнтами на інтелектуальний продукт, який Ви пропонуєте своїми проектами, рішеннями.

Де шукати?

Грантові заявки регулярно оновлюються на цих сайтах:

Які організації варто моніторити?

Звичайно, багато залежить від Вашої сфери діяльності та наскільки вона співпадає із пріоритетами фонду чи організації, які надають грант. Проте широковідомі організації, які доволі системно працюють саме з Україною, подані нижче – беріть на озброєння!

 • National Endowment for Democracy - бюджети можуть бути різні, все залежить від досвіду організації та того, наскільки Ви переконаєте грантодавця, що Ваш проект, ідея мають цінність. Фонд активно працює з українськими ініціативами, які сприяють розвитку демократії, співпраці та активності різних верств населення. Заявки подають щокварталу.
 • CHARLES STEWART MOTT FOUNDATION - Україна є у фокусі роботи фонду. Спочатку Ви заповнюєте форму про організацію та проект, який подаєте на фінансування. За місяць отримуєте відповідь щодо подальших кроків. Заявки приймаються протягом року.
 • Програма "Молодь в дії" (пріоритетні напрямки фінансування; Європейська волонтерська служба; Молодіжні обмін; Тренінги та мережеві проекти) - бюджети можуть бути різні, все залежить від досвіду організації та того, наскільки Ви переконаєте грантодавця, що Ваш проект, ідея мають цінність.
 • Міжнародний Вишеградський фонд - пріоритетні напрямки: Співпраця у сфері культури; Наукова співпраця і наукові дослідження; освіта (семінари, літні школи); молодіжні обміни; транскордонна співпраця Польща-Словаччина-Україна або Угорщина-Словаччина-Україна; промоція туризму
 • Програма „Зміни в регіоні” – RITA пріоритетні напрямки фінансування: системні зміни; соціальна політика і система освіти; розвиток місцевого самоврядування і місцевих громад; розвиток НДО, підприємництва; права людини; культурна спадщина; захист довкілля тощо
 • Рада Європи - багато пріоритетів та фокусів роботи, зокрема демократія, права людини, гендерна рівність. Активно підпримують молодь та проекти, які пов’язані із роботою із молоддю. На сайті завжди доступна інформація з пріоритетами у фінансуванні на рік – тому шукайте її і враховуйте  заявці при подачі. В будь-якому випадку першочерговим кроком буде реєстрація громадської організації на сайті – опісля Ви маєте отримати підтвердження, щоб отримати доступ до грантів та подаватися на фінансування.

Посольства інших країн, які також активно підтримують організації/проекти/ініціативи грантами:

Фонди, які працюють на засадах партнерства для реалізації спільних ініціатив – можуть бути потужними партнерами заходів, які ви реалізовуєте!

 • Фонд Конрада Аденауера - напрямки роботи для співпраці: підтримка демократичного розвитку, побудова громадянського суспільства, ствердження вільних ЗМІ,консолідація демократичних інститутів
 • Фонд ім. Фрідріха Еберта - напрямки роботи для співпраці: Міжнародна співпраця та європейська інтеграція; Демократизація і громадянське суспільство; Трудові відносини і соціальний діалог
 • Фонд Фрідріха Науманна за Свободу напрямки роботи для співпраці:демократична побудова і ефективна організація політичних партій та їхніх молодіжних спілок; прихильна до громадян комунальна політика; інформація про ЄС та НАТО; діалог на тему правової держави; підтримка українських ЗМІ; підтримка економічних реформ

Корисними  для міжнародних партнерств та пошуку освітніх, фінансових можливостей будуть такі сайти:

РЕКОМЕНДЦІЇ: що варто знати про подання на гранти?

 1. Більшість фондів мають декілька часових рамок подачі аплікаційних форм. Зазвичай це раз у три місяці. Проте є фонди, які постійно приймають заявки. Важливо постійно робити огляд заявок, які з’являються.
 1. Варто запланувати достатньо часу на заповнення заявки, щоб залишився час для прочитання, коректування та редагування – це дуже важливо, адже потенційним грантодавець може стати вашим тривалим партнером або ж одразу сформувати про вас негативне враження.
 1. Враховуйте фокуси та пріоритети потенційного грантодавця, щоб не витрачати і свій час, і час організація, яка оголосила грант.
 1. Робота із грантами – дуже системна праця. Тому людина, яка відповідає за цю ділянку в організації, має 70% часу займатися саме пошуком грантових можливостей, написанням грантів та побудовою довготривалих партнерських відносин із грантодавцями!
 1. Враховуйте, що після отримання гранту важливо прозвітувати про його використання -  у кожного фонду свої вимоги, з якими Вас обов’язково ознайомлять після отримання фінансування. Проте загальну інформацію про звіти Ви можете знайти і на сайті грантодавця. Порада – усі документи готувати поступово під час грантового періоду, а не в останній момент – важливо сприймати грантодавця як партнера і комуні кувати безперервно, часто проявляючи ініціативу та тримаючи в курсі того, що у Вас відбувається.
 2. Міжнародна технічна допомога

Міжнародна технічна допомога (МТД) - ресурси та послуги, що відповідно до міжнародних договорів України надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України.

МТД може залучатись у вигляді:будь-якого майна, необхідного для забезпечення виконання завдань проектів, яке ввозиться або набувається в Україні;робіт і послуг; прав інтелектуальної власності;фінансових ресурсів (грантів) у національній чи іноземній валюті;інших ресурсів, не заборонених законодавством, у тому числі стипендій.

Законодавчо питання МТД регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153 та угодами щодо техніко-економічного співробітництва України з країнами та міжнародними організаціями, які є донорами МТД. Відповідно до положень зазначеної постанови Міністерство економіки України є координатором діяльності, пов'язаної із залученням, використанням та моніторингом МТД, здійснює реєстрацію проектів, та забезпечує формування стратегічних і щорічних програм МТД відповідно до пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку.

Одним із заходів щодо координації МТД в Україні стало підписання 19 квітня 2007 року № 325 Указу Президента «Про приєднання до Паризької декларації щодо підвищення ефективності зовнішньої допомоги» та включення України до переліку країн, які приєдналися до зазначеної Декларації. Наразі учасниками Декларації є 92 країни, 26 міжнародні організації та 14 організацій громадського суспільства. Основні принципи Паризької декларації базуються на підвищенні ефективності зовнішньої допомоги та спрямовані на посилення ролі національних стратегій розвитку країн та узгодження зовнішньої допомоги з пріоритетами та процедурами країни-партнера;зменшення дублювання та раціоналізацію донорської діяльності з метою підвищення ефективності;
реформування та спрощення донорських політик та процедур, узгодження їх з пріоритетами та процедурами країн-партнерів.

З метою реалізації принципів Паризької декларації при Міністерстві економіки було створено донорсько-урядову робочу групу. Більш вузькі експертні консультації відбуваються у тематичних підгрупах, які було визначено у відповідності до національних пріоритетів та стратегій співпраці у сфері МТД. Робота кожної тематичної підгрупи відбувається під головуванням відповідального міністерства та донора.

До уваги науковців та винахідників, керівників підприємств та представників ділових кіл області

Європейська Комісія офіційно оголосила нову програму «Горизонт 2020»,призначену для об’єднання фінансування досліджень та інновацій в ЄС та впровадження флагманської ініціативи створення Інноваційного Союзу. Ця програма буде впроваджена в період з  2014 по 2020 рр.

Програма «Горизонт 2020» складатиметься з трьох основних пріоритетів :

- «Передова наука» - націлений на підвищення рівня наукових досліджень ЄС та забезпечення конкурентоспроможності європейської науки;
- «Індустріальне лідерство» - сприятиме перетворенню Європи на центр залучення інвестицій у сферу науки та інновацій;
- «Соціальні виклики» - спрямований на вирішення основних соціальних проблем.

Бюджет програми «Горизонт 2020» буде складати 87740 мільйонів євро.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь