«Щедруємо, вітаємо – всім добра бажаємо»

Дата: 15.01.2019 13:39

Ось і добігає  кінця новорічно-різдвяна метушня, хоча подумки ми постійно повертаємося до цих світлих миттєвостей, сповнених яскравої обрядовості. Січень місяць традиційно славиться кількістю святкових днів. Характерною ознакою новорічних святкувань в Україні було щедрування – старовинний звичай українського народу обходів домівок з побажаннями щастя та здоров’я членам сім’ї, процвітання господарства.

Святкування цих свят не лише залишають теплі спогади дитинства, а й формують стійкий зв’язок з рідним народом. Тож один із них, а саме Щедрий вечір, як його називають у народі, напередодні Святого Василя традиційно відзначають у Хоружівці.

І цей рік не став винятком. Учасники художньої самодіяльності Хоружівського СБК  завітали до працівників сільської ради, поштового відділення, лікарні, навчально-виховного комплексу, дитячого реабілітаційного центру, агрофірми «Хоружівка» та відвідали ряд торгівельних точок, вітали жителів села зі святами, віншували та щедрували.

Наступного дня учасники художньої самодіяльності  Хоружівського СБК та Іваницького СБК прийняли участь у театралізованому дійстві «Недригайлівські вечорниці», яке проводив кластер «Посулля» у торговельно-готельному комплексі «Старий млин» Недригайлівської ОТГ. Тож нехай щедрівка лунає і всю Україну зі святом вітає!

Людмила Доценко, художній керівник

Хоружівського СБК