У населених пунктах пройшли заходи до Водохреща

Дата: 19.01.2019 15:20

Свято Водохреще  увібрало в себе багато обрядів, центральне місце серед яких займають обряди, пов'язані з водою. Церемонія освячення води відбувається  не тільки в храмах, а й просто неба, на берегах річок та інших водойм. Здавна  люди вірять, що вода на Водохреща  набирає цілющої сили, а хворі зможуть одужати під час купання.

Так, дотримуючись споконвічних традицій, ряд заходів до свята пройшли  і в Недригайлівській громаді. 19 січня у храмах громади відбулися  святкові богослужіння з освяченням води, після чого пройшли святкові богослужіння та освячення води на водоймах:  на річці Сула у селищі Недригайлів, на водоймі в урочищі Воловівка Гринівського старостинського округу, на ставку у селі Хоружівка.  Відбулися заходи і в Кулішівському старостинському окрузі: служба у храмі Успіння Пресвятої Богородиці у селі Костянтинів, освячення води на Свяченому та біля каплички у селі Кулішівка.