Символи твоєї свободи

Дата: 17.07.2019 14:31

У читальній залі комунального закладу «Недригайлівська публічна бібліотека»   була презентована виставка з нагоди 100-річчя Державного герба України  під   назвою «Символи твоєї свободи». Експозиція складається з матеріалів, зібраних  в архівах  Києва, Львова, Івано-Франківська і Сум.  Виставка є екскурсом в минуле та знайомить з історією державної геральдики.  На ній представлені герби, монети, медалі, листівки,  фрески соборів, які розміщені на кольорових плакатах і виготовлені у техніці шовкографії.  Кожен з державних символів  має своє значення.

Поруч із зображеннями гербів різних часів розміщені фото людей, які причетні до їх розробки і трансформації. Це – Павло Ковжун, Ніл  Хасевич, Святослав Гординський, Микола Битинський, Роберт Лісовський. Серед них є і наші земляки  Георгій Нарбут та Василь Кричевський. Ведуча заходу методист Раїса Швидка розповіла про шлях перетворення Тризуба у Державний Герб України.

Голова Недригайлівської державної адміністрації Сергій Панченко у своєму виступі наголосив, що Тризуб став тим символом, який об’єднував і об’єднує українців в усьому світі в боротьбі за свободу та незалежність. Символом, під яким і нині наша армія захищає нас від агресора.

Державний герб України – це символ, наша гордість та сила, це наш оберіг.

У заході взяли участь Недригайлівський селищний голова Ігор Остапчук, заступник Недригайлівського селищного голови Анатолій Сиротенко, представники галузі культури, освіти, трудових колективів.