У Хоружівці встановили погруддя Олексі Ющенку

Дата: 03.08.2019 10:47

2 серпня у селі Хоружівка відбулися урочистості з нагоди відзначення 102-ї річниці від дня   народження  нашого земляка, письменника, Заслуженого діяча мистецтв України, лауреата  багатьох літературних премій, члена Національної  Спілки письменників  України, члена Спілки  кобзарів Олекси Ющенка. Це свято співпало з відкриттям в садибі-музеї погруддя на честь письменника.

На урочисте відкриття погруддя письменника зібралися представники влади, інтелігенції, громадських  організацій, жителі села, громади та району, представники засобів масової інформації.  Урочистості розпочались виконанням Державного Гімну України.

Право відкрити погруддя Олекси  Ющенка надали  Заслуженому художнику України, скульптору, автору погруддя Олегу  Прокопчуку  та  Недригайлівському селищному голові Ігорю  Остапчуку. Погруддя  урочисто відкрили під супровід мелодії «Запорізький марш», вірші до якої були написані Олексою Ющенком. По закінченню відкриття погруддя відбулось урочисте покладання квітів, яким засвідчили шану і любов до письменника.

Настоятель Храму Святого праведного Петра Багатостраждального Калнишевського отець Василь благословив і здійснив обряд освячення погруддя.

Зі словами пошани до творчості славетного земляка  зверталися депутат Сумської обласної ради, науковий співробітник Роменського краєзнавчого музею Вікторія Мурич, Заслужений художник України, скульптор, автор погруддя Олег  Прокопчук, Недригайлівський селищний  голова Ігор  Остапчук, заступник голови Недригайлівської райдержадміністрації Олексій Васильченко, член Національної Спілки письменників України, лауреат багатьох літературних премій, поет Олександр Вертіль, голова Недригайлівського земляцтва в місті Суми Ірина  Панасенко, директор Державного історико-культурного заповідника «Посулля» Володимир Панченко, поет, журналіст, член Спілки письменників України Микола Андрієнко, поет, викладач Сумського педагогічного університету імені Макаренка, літературознавець Юрій  П’ятаченко, журналіст-ветеран, автор 30 книг, член Національної спілки письменників України Петро Нестеренко, виконавчий директор агрофірми «Хоружівка» Григорій Осадчий та інші.

У своїх промовах виступаючі з особливою теплотою розповідали про Олексу Ющенка та його творчість, згадуючи  особливі моменти його життя.

Недригайлівський селищний  голова Ігор  Остапчук у своєму виступі висловив сподівання, що для жителів Хоружівки та всіх, хто сюди завітає, новостворене погруддя Олекси Ющенка стане символом всенародної любові до письменника. Він висловив вдячність скульптору Олегу Григоровичу Прокопчуку та вручив йому грамоту за створення погруддя. Також Ігор Остапчук  подякував депутатам Недригайлівської районної ради, Недригайлівської селищної ради,  Віктору Андрійовичу та Петру Андрійовичу Ющенкам за фінансову підтримку у створенні погруддя письменника.

Головний ініціатор створення погруддя Олекси Ющенка – директор Недригайлівського краєзнавчого музею Іван  Абаровський  від імені усіх організаторів подякував всім, хто долучився до вшанування 102-ї річниці  від дня народження геніального сина України Олекси Ющенка. Побажав здоров’я, єдності всій Недригайлівській громаді, миру українській землі і усім Божого благословення і наголосив, що ця садиба-музей завжди відкрита  для односельчан та гостей, для мудрого, сильного, красивого  та вічного поетичного слова,  для  добрих людей.

Художню програму та сценарій заходу підготували працівники Хоружівського сільського Будинку культури та бібліотеки.

Всі бажаючі мали можливість оглянути книжкову виставку з творами Олекси Ющенка, яку підготувала місцева бібліотекар Людмила Дериземля.

Людмила Доценко, керівник художній Хоружівського сільського Будинку культури-філії