ДО УВАГИ ГОЛІВ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Дата: 05.08.2019 11:22

Сумським відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств продовжується приймання документів від фермерських господарств на отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 106 (далі – Порядок), право на отримання такої субсидії мають фермерські господарства, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн гривень, у власності та/або користуванні яких перебувають землі сільськогосподарського призначення; зареєстровані у поточному році фермерські господарства, у власності та/або користуванні яких перебувають землі сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки).

Новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після його створення) виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3000 гривень на 1 гектар, але не більше 60 тис. гривень на одне фермерське господарство.

Фермерським господарствам (крім новостворених), надається бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 12 тис. гривень з розрахунку на одного члена фермерського господарства, який є членом фермерського господарства на момент подання заявки для отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар).

Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 40 тис. гривень.

Фермерському господарству (крім новостворених), голова якого на момент подання заявки має вік до 35 років, бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) надається у максимальному розмірі.

Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) не надається фермерським господарствам, які мають прострочену заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам».

Для отримання субсидії необхідно подати до Сумського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств заявку за формою, затвердженою Мінагрополітики, та підтвердні документи, передбачені пунктом 6  Порядку:

копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 8-1 Закону України “Про фермерське господарство”);

відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;

копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для фермерського господарства), а фермерські господарства, які зареєстровані в поточному році, - копію фінансового звіту за останній квартал;

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;

Подаються оригінали та належним чином засвідчені копії документів.

З повною інформацією щодо умов отримання бюджетної субсидії можна ознайомитися на веб-сайті Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації офіційного веб-порталу органів виконавчої влади Сумської області: http://www.apk.sm.gov.ua у розділі «Державна підтримка АПК»/2019/«Підтримка фермерства» за посиланням http://www.apk.sm.gov.ua/index.php/uk/derzhavna-pidtrimka-apk/74-2019/1221-pidtrymka-fermerstva

Заявки та документи приймаються за адресою: м. Суми, вул. Першотравнева, буд. 29, кім. 39

Телефон для довідок 77-16-69

Матеріали з сайту http://apk.sm.gov.ua