ДО ЮВІЛЕЮ БОРИСА АНТОНЕНКА – ДАВИДОВИЧА

Дата: 05.08.2019 14:14

У серпні 2019 року Україна святкує 120 років від дня народження Бориса Дмитровича Антоненка – Давидовича (1899 – 1984), українського письменника, мовознавця, громадського діяча, члена літературної організації Ланка – МАРС, дослідника проблем розвитку й культури української мови, Лауреата Державної премії  ім.Т.Шевченка (1992, посмертно).

До ювілею письменника  в читальній залі комунального закладу «Недригайлівська публічна бібліотека» відкрито для перегляду книжкову виставку – персоналію «Лицар правди і добра».

Ім’я  Бориса Антоненка-Давидовича піддавалося анафемі з негласною, але суворою забороною згадувати. Він є автором  понад двох десятків оригінальних книжок: п’єси «Лицарі «абсурду», роману «За ширмою», повістей «Смерть», «Синя Волошка», «Справжній чоловік», «Тук-тук…», мисливської поеми «Семен Іванович Пальоха», збірок оповідань «Запорошені силуети», «Слово матері», «Як воно починалося», літературних репортажів «Землею українською», «Люди й вугілля», «Збруч», «В сім’ї вольній новій», збірників статей «Про що і як», літературно-критичних нарисів  «Здалека й зблизька», «Як ми говоримо…»