Творчий вечір письменника-земляка Івана Головченка

Дата: 26.09.2019 08:57

25 вересня у Будинку дитячої та юнацької творчості Недригайлівської селищної ради відбувся творчий вечір письменника-земляка  Івана Головченка,українського прозаїка і поета, журналіста, композитора, члена Національної Спілки письменників України (1999 р.), члена Національної спілки журналістів України (1993 р.), члена Національної всеукраїнської музичної спілки (1993 р.).

Іван Петрович Головченко народився 4 серпня 1941 року у селі  Високе Охтирського району Сумської області, в 1958 році закінчив Недригайлівську середню школу. На Сумщині, зокрема, на Білопільщині,  Іван Петрович певний час працював завідуючим і начальником районного відділу культури, художнім керівником, директором Палацу культури. Три колективи, якими керував Головченко, отримали звання «самодіяльний народний», стали переможцями кількох республіканських фестивалів, самодіяльної народної творчості та телетурнірів «Сонячні кларнети».

Глядачі познайомилися із новою збіркою поезій «Життям гаптований вінець», переконалися у багатогранності таланту видатного земляка. Адже у виконанні Івана Головченка цього вечора звучали вокальні твори, шедеври зарубіжної та вітчизняної класики. Натхненно і проникливо звучали твори українського пісенного мистецтва, такі як «Пісня про рушник», «Марічка» «Осіннє золото», «Впали роси на покоси».

Слова щирої подяки за популяризацію вокального, хорового мистецтва Івану Головченку висловив заступник голови Недригайлівської селищної ради Анатолій Сиротенко, який вручив письменнику подяку виконавчого комітету за особисті творчі здобутки, плідну працю у галузі мистецтва, вагомий внесок у культурний розвиток  рідного краю. Вітаючи письменника-земляка, начальник відділу з питань культури, релігій та туризму селищної ради Анна Тимченко відзначила багатогранність творчої особистості Івана Петровича, його патріотизм і активну життєву позицію, вагомий внесок у розвиток культури. Директор Недригайлівської СЗОШ І-ІІІ ст. (опорний заклад) Наталія Колоусова бажала нових творчих здобутків та запросила Івана Петровича провести  творчий вечір у стінах рідної Недригайлівської школи.

Серед  гостей заходу були  представники молоді, старшого покоління, галузей освіти та культури, знайомі та рідні письменника, гості з Білопільщини – начальник відділу культури і туризму Білопільської райдержадміністрації Світлана Лукова, голова Білопільського районного літературного об’єднання  «Вир» Людмила Калиновська.