Семінар - нарада щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю

Дата: 22.10.2019 15:31

22 жовтня спеціалістом – державним інспектором з праці відділу праці та соціального захисту населення Недригайлівської селищної ради   Мариною Голінко спільно з  начальником Недригайлівської державної податкової інспекції Віталієм Подпрятовим, директором Недригайлівського центру зайнятості Аллою Ломонос,  начальником Недригайлівського відділу обслуговування громадян сервісного центру Аллою Мареєвою в актовому залі Недригайлівського будинку дитячої та юнацької творчості Недригайлівської селищної ради проведено  семінар - нараду із фізичними особами - підприємцями громади з приводу прийняття Кабінетом Міністрів України Постанови № 823 від 21 серпня 2019 року «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

Присутнім на семінарі – нараді  була  надана  вичерпна  інформація  про порядок оформлення трудових відносин, строки виплати заробітної плати, дотримання мінімальних державних гарантій, встановлених державою. Фізичним особам - підприємцям, які взяли участь у семінарі, було роз’яснено про обов’язки роботодавців щодо створення належних умов праці, дотримання трудових прав найманих працівників.    Учасникам семінар – наради  звернули увагу на порядок працевлаштування та  порядок сплати  єдиного податку фізичних осіб – підприємців. У черговий раз було наголошено: щоб прийняти працівника на роботу, суб’єкту господарювання необхідно укласти з ним трудовий договір, повідомити про це Державну фіскальну службу. Заробітна плата має виплачуватися офіційно не рідше двох разів на місяць, у розмірі, не меншому за рівень мінімальної заробітної плати, встановленої державою. Також роботодавцем має сплачуватися єдиний соціальний внесок. Виконуючи роботу за зарплату у конверті, людина втрачає страховий стаж, який дає право на пенсію. Адже тільки легально оформлений працівник, який відповідно матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію. У ході зустрічі відбувся конструктивний діалог.  На всі  підняті запитання  були надані вичерпні відповіді.