Не міліють джерельця народних звичаїв

Дата: 13.01.2020 13:40

Новорічно – різдвяні заходи добігають до свого завершення, але святкування, що сповнені обрядовості, світлих миттєвостей  формують стійкий зв’язок  з рідним народом. Саме тому, вже традиційно, разом з  кластером «Посулля», напередодні свята Маланки, 10 січня в готельному комплексі «Старий млин» селища Недригайлів  пройшло святкове дійство «Недригайлівські вечорниці». Приватні підприємці Віктор та Ольга Прокопченки гостинно запросили гостей не тільки Недригайлівського краю, але й інших регіонів України. Невідємним атрибутом участі в заходах було  українське вбрання та розкішні квітчасті хустки.

Майстер – клас по завязуванню головного убору жінок  -    хустки проводила майстриня,  народознавець, етнограф, гість із міста Суми Лідія Шеремет. Всі зацікавлено слідкували за кожним рухом професіонала і залюбки долучалися до вправної роботи. Зі словами привітання до присутніх звернулися     начальник відділу промоцій та туризму Сумської обласної державної адміністрації Юрій Гладенко, заступник Недригайлівського селищного голови Анатолій Сиротенко, голова Недригайлівського земляцтва в місті Суми, журналіст Ірина Панасенко, начальник відділу з питань культури, релігій та туризму Недригайлівської селищної ради Анна Тимченко та господиня свята Ольга Прокопченко.   Святкову концертну програму з щедрувальниками, Дідом Морозом та Снігуронькою подарували учасники художньої самодіяльності   комунального закладу  «Недригайлівський центр культури і дозвілля». Лунали не тільки щедрівки, колядки, посівалки, але й  новорічні пісні, пісні про рідну Україну, про кохання у виконанні Світлани Бузової та Лілії Дремової, Ірини Домашенко та Петра Шалати. Кожен з присутніх отримав масу позитивних емоцій та море задоволення, адже   всі гості разом  підспівували та пританцьовували.