Увага! Дотримуйтесь правил утримання собак

Дата: 16.10.2020 14:24

Недригайлівська селищна рада в черговий раз звертається до жителів громади з вимогою дотримуватися Правил утримання домашніх тварин і поводження з ними на території селищної ради.

Рішенням Недригайлівської селищної ради від 30.06.2020 затверджено Правила утримання домашніх тварин і поводження з ними на території Недригайлівської селищної ради.

Нагадуємо, що відповідальність за дії тварин несуть їх власники, особи, яким тварини належать на інших підставах, а також особи, які супроводжують тварину. Шкода, заподіяна третій особі внаслідок агресивної або непередбачуваної дії тварин, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує, згідно з вимогами чинного законодавства.

Забороняється:

•  утримувати собак в місцях загального користування;
  • вигулювати собак без повідців і намордників у невизначених спеціально для цього місцях;
  • приводити, утримувати та перебувати з тваринами (окрім тих, які використовуються для здійснення супроводу собак-поводирів) у приміщеннях магазинів (крім спеціалізованих магазинів для тварин), об'єктах громадського харчування, освіти та культури, на територіях дитячих майданчиків, в громадських місцях, комунальних дворах, на площах, у скверах, парках, кладовищах, не берегах річок в зонах відпочинку культурно-спортивних комплексів, у місцях масового відпочинку людей, інших місцях загального користування тощо;
  • жорстоко поводитися з ними, залишати бездоглядними або знищувати їх;
  • наносити тваринам побої, травми з метою їх примушування до виконання будь-яких вимог.

Чинним законодавством встановлено адміністративну відповідальність за порушення Правил утримання собак та котів (стаття 154 КУпАП). Даний напрямок роботи буде контролюватися селищною комісією з питань благоустрою та санітарного стану.