Відбулося відкриття пам’ятного знаку «Воїнам-афганцям Недригайлівщини»

Дата: 23.10.2020 15:03

Через страшну афганську війну пройшло чимало наших земляків, багато загинуло і зникло безвісти, багато хто повернувся скаліченим. У страхітливому полум’ї  війни, з перших днів служби в Афганістані солдати пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, ціну взаємовиручки та підтримки.
       23 жовтня у селищі Недригайлів на території Меморіалу Пам’яті та Слави відбувся урочистий мітинг з нагоди  відкриття пам’ятного знаку «Воїнам-афганцям  Недригайлівщини».  На урочистостях  була присутня мати загиблого в Афганістані Олексія ГАШЕНКА - Віра Іванівна,  якій висловили вдячність за сина-героя, побажали Божого благословення, душевного спокою та миру, і в знак вдячності вручили квіти.

Почесне право відкрити пам’ятний знак  «Воїнам-афганцям  Недригайлівщини»  було надано голові Недригайлівської  районної Спілки  ветеранів Афганістану Олександру ПЕДЬКУ та  воїну-афганцю, кавалеру ордена «Червоної зірки»  Віктору ТЮТЮННИКУ.
Зі словами вдячності  виступили голова Недригайлівської  районної Спілки  ветеранів Афганістану Олександр ПЕДЬКО,  Недригайлівський селищний голова  Ігор ОСТАПЧУК, колишній голова Недригайлівської райдержадміністрації Сергій  ПАНЧЕНКО  та Заслужений архітектор України, автор проекту пам’ятного знаку «Воїнам-афганцям  Недригайлівщини»  Володимир БИКОВ.
         Грамотами  голови  Недригайлівської  районної  Спілки  ветеранів  Афганістану  за  активну  життєву  позицію,  участь  у  встановленні  пам’ятного  знаку  були нагороджені  учасники  бойових  дій: Віктор ТЮТЮННИК,  Олександр  КОРНІЄНКО, Володимир  КАТРЕВИЧ, Микола ГЛУШКО, Петро  ГРИЩЕНКО,  Олексій  МІРОШНІЧЕНКО, Іван  МИНЕНКО, Микола ДЯЧЕНКО,     Бронислав УРБАС. Подяками  голови  Недригайлівської  районної  Спілки  ветеранів  Афганістану   за активну  допомогу  та  сприяння  у  встановленні   пам’ятного  знаку «Воїнам-афганцям  Недригайлівщини» були нагороджені  Сергій  ПАНЧЕНКО  та Володимир БИКОВ.
Пам’ять про загиблих була вшанована хвилиною мовчання. Освячення  пам’ятного знаку та молебінь за загиблими воїнами – афганцями провів   настоятель Курманівської Свято- Миколаївської церкви ігумен Онисим.
Наприкінці заходу до підніжжя пам’ятного знаку присутні поклали живі квіти.
Заходи пройшли з дотриманням санітарно-епідемічних вимог.