ПРОБЛЕМА ІЗ ЗАТРИМКАМИ РЕЗУЛЬТАТІВ ПЛР-ТЕСТУВАНЬ БУДЕ ВИРІШУВАТИСЯ

Дата: 17.11.2020 14:49

Сумський обласний лабораторний центр МОЗ уклав договори з 2 приватними медзакладами задля збільшення обсягів тестувань на коронавірус. Потужність проведення зазначеної діагностики зросте до 2 тисяч тестувань за добу

Як розповів начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО під час брифінгу щодо ситуації із захворюванням на коронавірусну інфекцію на Сумщині, держава виділила Сумському обласному лабораторному центру понад 6 млн гривень для того, щоб заклад міг контрактувати з приватними закладами охорони здоров’я, які мають можливість для проведення ПЛР-тестування.

Наразі вже з 2 приватними медичними установами (одна знаходиться на території області, інша – за межами) укладено договори на проведення додаткової ПЛР-діагностики. Тепер до 1400 ПЛР-тестувань за добу буде можливість додати ще орієнтовно 300 – 400 і в цілому по області довести їх  до 2 тисяч. Але, зазначив куратор медичної галузі області, і кількість захворювань також стрімко збільшується.

Також Сергій Бутенко нагадав, що Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України – окрема медична установа, що напряму підпорядковується Міністерству охорони здоров’я.