УВАГА! ЗМІНИ ДО ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ

Дата: 10.12.2020 10:18

ЗМІНИ ДО ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ:

звільнення від оподаткування «коронавірусних» допомог,

списання податкових боргів,

податкові канікули для ФОП 1 групи

продовження терміну списання недоїмки з ЄСВ «сплячим» ФОПам

Законом України від 04.12.2020 р. № 1072-ІХ, який набирає чинності з 10 грудня 2020 р., внесено наступні зміни до Податкового кодексу України:

1. РОЗМІР ПОДАТКОВОГО БОРГУ, який підлягає стягненню згідно податкової вимоги збільшено до 3060 грн. Також до суми боргу менше 3060 грн. не застосовуються заходи податкової застави. А якщо простіше – податкові борги до 3060 грн. вже не борги.

2. Звільнено від оподаткування ПДФО (а отже і військового збору), а також нарахування ЄСВ:

- одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, що виплачується (надається) такому платнику податку за рахунок коштів державного бюджету відповідно до Закону № 1071-ІХ;

- одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, що виплачується за рахунок коштів державного бюджету відповідно до Закону № 1071-ІХ;

3. ПОДАТКОВИЙ БОРГ ФОПів у сумі до 6800 грн. може бути врегульовано у порядку, визначеному цим законом.

4. ПОДАТКОВИЙ БОРГ, що виник станом на 1 листопада 2020 року і буде погашений до 10 червня 2021 року за умови сплати поточних податкових зобов’язань, звільняється від нарахування штрафів, пені або списуються за заявою платника податків.

5. ПОДАТКОВИЙ БОРГ, сума якого за всіма податками на 1 листопада 2020 року не перевищує 3060 грн. списується автоматично без подання заяви.

6. ФОПи 1 групи звільняються від нарахування та сплати єдиного податку за грудень 2020 року – травень 2021 року.

7. ФОПи 1 групи звільняються від нарахування та сплати ЄСВ за грудень 2020 року – травень 2021 року. При цьому страховий стаж за такий період буде зараховано на рівні сплати мінімального страхового внеску.

8. До 1 березня 2021 року продовжено період подання заяв ФОПів на списання не сплачених на 1 грудня 2020 року сум ЄСВ (та штрафів, пені), недоїмка по якому виникла за період з січня 2017 року по 1 грудня 2020 року, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

9. ФОПи-загальники, самозайняті та члени ФГ, які не отримали доходів у грудні 2020 і підпадають під дію Закону № 1071-ІХ можуть не сплачувати ЄСВ за себе.

Посилання на коментований Закон № 1072-ІХ: