МАЄМО ЗБЕРЕГТИ ПАМ’ЯТНИК КОБЗАРЕВІ ДЛЯ НАСТУПНИХ ПОКОЛІНЬ

Дата: 31.03.2021 16:34

Тарас ШЕВЧЕНКО - це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу. Його творчість - це святиня, якою дорожить і гордиться український народ.

Працівниками Недригайлівського краєзнавчого музею ДІКЗ «Посулля» було направлено відповідне звернення до голови Недригайлівської селищної ради Костянтина ВОЛКОВА про катастрофічний стан пам’ятника Тараса ШЕВЧЕНКА, який було відкрито у селищі Недригайлів у жовтні 1962 року.

Щоб забігти непоправному, з метою продовження строку експлуатації пам’ятника Великого Кобзаря, враховуючи, що він виготовлений з нетривкого бетону та погіршенням стану, працівники музею попросили провести реставраційні роботи, при цьому залучити висококваліфікованих фахівців-скульпторів, які виконають роботи якісно і в належні строки.

30 березня комісією створеною Недригайлівською селищною радою, було проведено обстеження технічного стану пам’ятника Т.Г.Шевченку, який є об’єктом монументального мистецтва місцевого значення.

До складу комісії було включено:

- заступника Недригайлівського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Володимира ШУДУ;

- заслуженого художника України, члена спілки художників України, скульптора Олега ПРОКОПЧУКА (за згодою);

- скульптора Миколу КРАМАРЕВА (за згодою);

- редактора газети «Голос Посулля» Ігоря СКРИПЧЕНКА (за згодою);

- завідувача Недригайлівського краєзнавчого музею ДІКЗ «Посулля» Івана АБАРОВСЬКОГО (за згодою);

- начальника відділу містобудування, архітектури, надзвичайний ситуацій та цивільного захисту населення Недригайлівської селищної ради Володимира ФЕДАЯ.

В результаті обстеження було виявлено:

Основа постаменту та постамент: стан задовільний.

Скульптура:

- місцями спостерігається відшарування оздоблювального покриття глибиною до 10 мм;

- проглядається потреба у частковій розшивці та укріпленні горизонтальних швів скульптури;

- ліве поле пальто, вуса на обличчі потребують створення та заміну новими незначними фрагментами;

- при проведенні ремонту необхідно здійснити армування критичних ділянок;

- порушення цілісності бетону самої скульптури на момент обстеження не виявлено.

Після обстеження фахівцями комісія дійшла до висновку: відповідно до статті 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини», з метою утримання пам’ятника Т.Г.Шевченка у належному стані необхідно провести поточний ремонт скульптури пам’ятника.

Заступник Недригайлівського селищного голови Володимир ШУДА зазначив, що ми обов’язково маємо зберегти пам’ятник Кобзареві для наступних поколінь та у 2022 році гідно відзначити 60-річчя з дня його відкриття.