Недригайлівська громада
Сумська область, Роменський район

ЕЛЕКТРОННЕ НАПРАВЛЕННЯ, ЯК І ДЕКЛАРАЦІЯ, - КЛЮЧ ДО БЕЗПОПЛАТНИХ ПОСЛУГ У ПРОГРАМІ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ

Дата: 14.09.2021 16:09
Кількість переглядів: 1835

Нагадуємо, що з 2020 року розпочалося реформування моделі фінансування медичних установ спеціалізованої допомоги. Спеціалізовану медичну допомогу надають лікарі-спеціалісти в районних, міських та обласних лікарнях.

Лікар первинної медичної допомоги ЦПМСД згідно з відповідним протоколом лікування, обстежує пацієнта та призначає необхідні обстеження, більшість з яких проводиться одразу в амбулаторії. На основі отриманої інформації сімейний лікар приймає рішення про лікування як гострих, так і хронічних станів пацієнта. За необхідності сімейний лікар дає направлення до профільних спеціалістів.

Пацієнт має право обрати лікаря, якому довіряє, не лише на первинній ланці допомоги (сімейного лікаря, педіатра чи терапевта), а й на вторинному рівні також. Тобто, якщо пацієнт отримав направлення від лікаря на стаціонарне лікування, він сам обирає лікаря і заклад. Гроші за надану послугу держава заплатить тому закладу, який обере пацієнт.

Правила надання спеціалізованої допомоги :

 мати направлення від сімейного лікаря. Якщо хворий прийде, який не потребує невідкладної допомоги, без направлення до лікаря, який надає спеціалізовану або високоспеціалізовану медичну допомогу, за власним бажанням, медичний заклад має право надати платну послугу згідно з тарифом. Якщо пацієнт сам за власним бажанням звернеться до закладу і захоче без направлення зробити дослідження, або відвідати лікаря, заклад матиме право офіційно запропонувати оплату послуги за встановленим тарифом;

- у разі, якщо людина вже лікувалася у спеціалізованому закладі за направленням сімейного лікаря, але стан її здоров’я потребує продовження лікування в спеціалізованому закладі, вона отримає направлення від лікуючого спеціаліста до іншого фахівця. Лікування за цим направленням також оплачує держава;

- без направлення безоплатно можна звертатись до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога;

- екстрену медичну допомогу, коли ситуація загрожує життю (виклик швидкої, або звернення до приймального відділення лікарні), нададуть безоплатно без будь-яких попередніх умов.

Для отримання екстреної допомоги декларація не потрібна.

Також, Вас просимо ознайомитися із відповідями на 5 поширених запитань про електронні направлення від Національної служби здоров'я України (НСЗУ), що виникають у населення після запровадження реформування медичної галузі:

1. Чому електронне направлення є обов’язковим?

Електронне направлення необхідне для того, щоб пацієнт отримав безоплатну послугу за Програмою медичних гарантій, а лікарня - оплату від НСЗУ. Крім того, електронні направлення формують коректну медичну статистику. На основі якої можна ефективно планувати та використовувати бюджет охорони здоров’я на потреби пацієнтів.

2. Чи отримає пацієнт безоплатно послугу за паперовим направленням?

Пацієнти з паперовими направленнями можуть звернутися до закладів, які уклали договори з НСЗУ. Ці заклади мають надати пацієнтам безоплатні послуги за Програмою медичних гарантій.

Паперове направлення та роздрукований примірник електронного направлення – не одне і те ж. Е-направлення створюється виключно в електронній системі охорони здоров’я. Щоб скористатися е-направленням, пацієнту достатньо знати його 16-значний номер, який приходить на телефон. Проте для зручності можна попросити лікаря роздрукувати електронне направлення. Паперове направлення при створенні не вноситься до ЕСОЗ, не має штрих-коду, пацієнту не надходить смс на телефон.

3. Чи можуть пацієнту відмовити в лікарні у наданні послуги, якщо він назве номер направлення, але не зможе надати його роздрукований варіант?

Заклади не мають права відмовити пацієнту у наданні послуги без паперового варіанту, якщо пацієнт має дійсний номер електронного направлення.

У лікарні не мають права вимагати від пацієнта роздрукованого примірника електронного направлення, але можуть просити його надати. Наприклад для того, щоб швидше побачити необхідну інформацію про послугу, за якою звернувся пацієнт. Тож радимо усім лікарям, у разі можливості, роздруковувати електронне направлення пацієнтові.

4. Чи можна звернутись за консультацією до вузького спеціаліста у стаціонар за електронним направленням?

За електронним направленням у стаціонар можна звернутися лише для госпіталізації. Адже лікарі стаціонару, які надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу, не мусять займатися поточним амбулаторним прийомом пацієнта.

Для консультації у вузького спеціаліста пацієнту необхідно обрати будь-який медичний заклад, який має договір з НСЗУ на надання допомоги за амбулаторним пакетом. Також нагадую, що для отримання послуги за направленням не має значення, виписав його лікар комунального закладу чи приватного. Пацієнт отримає допомогу за направленням безоплатно в будь-якому закладі, що має відповідний договір з НСЗУ.

5. Який термін дії електронного направлення?

Якщо лікар видрукував електронне направлення, то пацієнт бачить і дату створення, і дату, до якої дійсне це направлення. Крім того, лікар має повідомити пацієнту про строк дії направлення, адже термін дії кожного е-направлення встановлюється з урахуванням стану пацієнта та галузевих стандартів охорони здоров’я.

Хоча е-направлення може бути видане терміном дії впродовж одного року, пацієнту необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря щодо термінів проходження відповідних обстежень.Шановні мешканці громад, адміністрація КНП «Недригайлівська лікарня» звертається до вас з проханням про обов’язкове оформлення електронного направлення у визначеному порядку для отримання допомоги вузькими спеціалістами, або отримання діагностичних процедур (УЗД, рентгенографія, езофагогастродуоденоскопія та ін.)

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь