ВОНИ БОРОЛИСЯ З ВОРОГОМ В ГЛИБОКОМУ ТИЛУ

Дата: 22.09.2021 10:46

22 вересня вся Україна відзначає День партизанської слави. Як для Сумської області, так і для Недригайлівської громади, це свято є особливим, адже саме на Сумщині багато десятків років тому сформувались перші партизанські загони для боротьби з німецькими загарбниками, саме звідси пішов рух народних месників. У серпні 1941 року, в Недригайлові була створена підпільна група, яка діяла до вересня 1943 року, тобто, протягом усього періоду окупації.

До організації входили Анна КАПУРА, Ольга СИДОРЕНКО, Зіна ЛОГІНОВА, Вікторія РІДКОШИЄНКО. Недригайлівські підпільниці, ризикуючи життям, розповсюджували листівки, інформували про події на фронті, псували нацистську техніку…

З нагоди цього визначного дня, заступник Недригайлівського селищного голови Володимир ШУДА та голова Недригайлівської районної організації ветеранів Василь КРІПАК поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим підпільницям. Діти Недригайлівської школи вшанували пам'ять про партизанок, відвідавши місця їх поховання.

Також цього дня по старостинських округах проведено покладання квітів до пам’ятних місць, пов’язаних із подіями Другої світової війни.