СТАНЬТЕ ПАТРОНАТНИМИ ВИХОВАТЕЛЯМИ

Дата: 30.09.2021 08:52

Патронатні вихователі – унікальна для України професія, що з'явилася в рамках соціального експерименту, розпочатого Партнерством «Кожній дитині».

Патронатні батьки проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними батьками.

Що таке сімейний патронат?

Патронат над дитиною – це: тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї

Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат?

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років.

Хто може стати патронатним вихователем?

Громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі.

Які обов’язки патронатних вихователів?

• персональна відповідальність за життя та збереження здоров’я дитини, тимчасово влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, її фізичний та психічний стан;
  • дотримуватися конфіденційності інформації про дитину та її батьків, що може завдати шкоди дитині та її сім'ї;
  • дотримуватися вимог договору про влаштування дитини.

За надані послуги з догляду  та виховання дитини сім’ї виплачується заробітна плата та кошти на утримання дитини. Фінансування виплат здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету.

За додатковою інформацією про сімейний патронат  звертайтеся до служби у справах дітей Недригайлівської селищної ради за адресою: смт Недригайлів, вул. Сумська,4, тел. (05455) 5-21-52