ОБЕРЕЖНО! ЛІД ТОНКИЙ!

Дата: 17.11.2021 11:09

З настанням зими і перших морозів з’являється одна з зимових небезпек – тонкий лід на водоймах.

Особливо вона стосується рибалок та дітей, яких замерзлі водойми притягують як магнітом.

Аби уникнути трагічних випадків і прикрих ситуацій на льоду, застерігаємо дорослих і маленьких жителів громади від виходу на тонку кригу та нагадуємо правила поводження на зимових водоймах:

- Не можна виходити на тонкий лід! Найбільш небезпечна крига – перша та остання.
-Не можна самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих.
- Безпечна товщина льоду для однієї людини – не менше 7 см, для групи людей 15 см, для масового катання на ковзанах – не менше 25 см.
- Міцний лід має синюватий або зеленкуватий відтінок, а слабший – білий або жовтуватий.
- Тонкий лід трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом.
-Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею 2-3 рази в одне і те саме місце якнайдалі від себе.
-Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно зупинитись і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена).
- При переході замерзлої водойми необхідно користуватися прокладеними стежками. Під час групового переходу льодом необхідно йти на відстані 5-6 м один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду.
-Під час підльодного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 4-5 м.
-Кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.

Бережіть себе і своїх дітей, не наражайте себе зайвий раз на небезпеку!