КУЛІШІВСЬКИЙ СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ - ПОСУЛЬСЬКИЙ КРАЙ З ВЕЛИКИМ ТУРИСТИЧНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ

Дата: 26.11.2021 14:03

ЗВІТ ЮРІЯ КОРОТКОГО, СТАРОСТИ КУЛІШІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ, ЗА ПЕРШИЙ РІК РОБОТИ

На посаду старости Кулішівського старостинського округу Юрія Івановича КОРОТКОГО затверджено рішенням першої сесії Недригайлівської селищної ради восьмого скликання від 30 листопада 2020 року. Це молодий, енергійний та відповідальний працівник.

ДОВІДКОВО. До старостату входять села Кулішівка, Костянтинів та Бродок. Сьогодні населення старостинського округу становить 273 чол. З них від 0 до 18 – 23 чол., від 18 до 35 – 61 чол., від 35 до 60 – 99 чол., від 60 – 90 чол.

На території старостинського округу працюють:

-Кулішівський сільський клуб;

-Кулішівська бібліотека;

-Кулішівський фельдшерський пункт;

-Продуктовий магазин селі Кулішівка;

-Церква Успіння Пресвятої Богородиці в селі Костянтинів та капличка в селі Кулішівка.

На території округу відсутні заклади освіти. Діти дошкільного і шкільного віку відвідують Хоружівський навчальний заклад, троє дітей навчається в Недригайлівській школі, здійснюється підвіз дітей шкільним автобусом в Хоружівку та Недригайлів.

Протягом звітного періоду забезпечено діяльність та своєчасне фінансування закладів соціальної сфери старостинського округу.

ОСНОВНІ ВИКОНАНІ РОБОТИ ЗА РІК:

СОЦЗАХИСТ:

-надається допомога в оформленні та отриманні субсидій на житлово-комунальні послуги (світло, газ, тверде паливо);

-проводяться подвірні обходи одиноко проживаючих громадян з метою надання відповідної допомоги;

-соціальний працівник постійно обслуговує 6 людей похилого віку;

-постійно надається посильна допомога учасникам антитерористичної операції;

-матері загиблого сина в зоні АТО Грибеник С.І, привезено машину дров.

КУЛЬТУРА:

-працівниками культури проведено заходи до Новорічних та Різдвяних свят, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Проведені онлайн заходи, мітинг до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, День вишиванки, День захисту дітей, проведений мітинг по вшануванню загиблого земляка Сергія Грибеника біля меморіальної дошки в с. Кулішівка та інші;

-забезпечено участь у фестивалі, присвяченому Дню молоді, святі «Купала»;

-проведено День Села Кулішівка «Душі криниця» та храмове свято в селі Костянтинів;

-в Кулішівській бібліотеці постійно проводяться виставки, лекції, бесіди тощо.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ:

- в сільському клубі постійно проводяться ігри з настільного тенісу, шашок, шахів та більярду, проводяться спортивні заходи з нагоди свят;

-представники старостату постійно приймаю участь у спортивно — масових заходах громади;

-утримується в належному стані футбольне поле в селі Кулішівка;

-футбольна команда взяла участь у чемпіонаті Недригайлівської ОТГ з футболу та зайняла перше місце серед команд.

-За ініціативи старости в с. Кулішівка 34 двори підключено до швидкісного інтернету.

-В плані відродження духовності відкрита для громади церква Успіннія Пресвятої Богородиці в с. Костянтинів та капличка в с. Кулішівка. Проводились обряди Водорхреща, Великодні служіння , та ін.

-БЛАГОУСТРІЙ:

-з бюджету селищної ради було придбано нову бензопилу та мотокосу;

-постійно вживаються заходи з упорядкування сільських кладовищ;

-проводились санітарні очистки автотрас, прилеглої території, а саме: чистка від порослі, збір сміття, обкошування бур’янів тощо;

-перед великодніми святами завезено пісок на всі кладовища старостату;

-проведено грейдерування доріг у селі Костянтинів по вулиці Набережній та селі Бродок по вулиці Миру;

-в селі Костянтинів завезено дві машини твердих будівельних відходів та один «Камаз» піску на відрізку дороги с.Курмани — с. Костянтинів.

-у рамках єдиного санітарного дня працівниками старостату постійно вживалися заходи з упорядкування прилеглих територій.

-висаджено 30 саджанців горіха;

-біля зупинки в селі Кулішівка створено дві клумби та висаджені квіти, також висаджені квіти біля пам’ятнику мамонту, приміщення старостату, сільського клубу;

-за ініціативи та допомоги депутата Недригайлівської селищної ради Анатолія КУЩА пофарбована автобусна зупинка в селі Кулішівка.

Кулішівському старостинському округу всебічно підтримує та допомагає

сільськогосподарське товариство «Діамант- Агро». Проводяться заходи з виконання соціально-економічного співробітництва, а саме: обкошування прилеглих територій та автошляхів, заготівля дров, чистка снігу. На Новорічні свята діткам старостату агропідприємство придбало 15 солодких подарунків, на Великдень - 15 пасочок для одиноких та одиноко проживаючих та тих, які знаходяться на соціальному обслуговуванні.

Разом з працівниками старостату та працівниками агрофірми проводилась очистка від порослі автотраси Недригайлів – Кулішівка, вулиці Зарічна в селі Кулішівка, вулиці Набережна в селі Костянтинів, вулиці Миру в селі Бродок.

????????‍??Кулішівський старостинський округ має хороший туристичний потенціал: перший у світі пам’ятник мамонту селі Кулішівка, садиба «Козацька Січ», що у селі Костянтинів. Хотілося б, щоб даний напрямок у цих населених пунктах розвивався та користувався популярністю не лише місцевих жителів, а туристів з усієї України.