У МАРШАЛАХ ПРАЦЮЮТЬ СТАРАННО ТА СУМЛІННО

Дата: 02.12.2021 17:17

ЗВІТ ВАЛЕНТИНИ ДЯЧЕНКО, СТАРОСТИ МАРШАЛІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ, ЗА ПЕРШИЙ РІК РОБОТИ

На посаду старости Маршалівського старостинського округу Валентину Іванівну Дяченко затверджено рішенням першої сесії Недригайлівської селищної ради восьмого скликання від 30 листопада 2020 року. Свою роботу староста виконує сумлінно та старанно.

ДОВІДКОВО. До Маршалівського старостинського округу входить два села: Польове та Маршали.

Кількість жителів по с.Польове – 0 осіб, по с.Маршали – 284 особи, з них працездатні – 156, пенсіонери – 93, діти -35.

Всього домогосподарств – 121, з них 82 – газифіковано, 63 – мають центральне водопостачання, присутнє вуличне освітлення (22 ліхтарі протяжністю 3км).

На території села створено 55 робочих місць (36% до кількості працездатного населення).

Площа господарської території – 2786 га, з них ріллі – 2186 га.

Свою сільськогосподарську діяльність розвивають філія «Маршали» ТОВ «Агро-Поліс», ФОП Постіл П.І. та власники земельних паїв ( 37осіб), які займаються вирощуванням зернових і технічних культур. З ними укладені і зареєстровані договори оренди власників земельних паїв під 12%, договори на землі запасу, невитребувані і непереоформлені паї.

Проводиться розрахунок з орендодавцями згідно укладених договорів вчасно і в повному обсязі. Задовільно вирішено питання сплати оренди за майнові паї (укладений договір). Завдяки праці сільськогосподарських товаровиробників на належному рівні проводиться вирішення соціальних питань та благоустрій території села, а саме: розгортання снігу, вирівнювання комунальних доріг, обкошування дорожніх смуг та відповідних територій, інші соціальні питання та питання благоустрою.

Діти безкоштовно підвозяться до шкіл с. Гринівка (8 учнів) та с.Біжівка ( 7 учнів).

Працює фельдшерський пункт, діяльність якого забезпечують фельдшер та медсестра.

Функціонує сільський будинок культури, де постійно проводяться різноманітні заходи.

На території села проводять торгівельну діяльність три магазини та один кіоск приватних підприємців, де можна придбати змішані види товарів.

Три приватні підприємці офіційно надають транспортні послуги по перевезенню вантажів протягом року. Вони перераховують до селищного бюджету до 70 тис. грн. на рік.

Значна кількість населення (23 особи працездатні, зайняті в ОСГ) проводять свою господарську діяльність в особистому підсобному господарстві, а саме: утримують корів, відгодовують телят, свиней, птицю.

По сільській громаді налічується 48 тракторів, з них 30 мотоблоків, 7 вантажних автомашин та 46 легкових авто.

Громадською організацією «Джерело-М» утримується водогін, протяжністю 6 км. В цьому році підключили до водомережі 7 домогосподарств.

Протягом звітного періоду забезпечено діяльність та своєчасне фінансування закладів соціальної сфери старостинського округу.

БЛАГОУСТРІЙ.

- на забезпечення робіт з благоустрою населеного пункту використано пального для мотокоси та бензопили - 30л; а також диз.масло, цемент, інші матеріали;

- проведено грейдерування комунальних доріг села по вулицях Зарічна, Центральна, Даценки;

- проводилося скошування бур’янів та обкошування придорожніх смуг;

- за підтримки населення громади підтримується санітарний стан села (проводяться суботники та щочетверга єдиний санітарний день).

За рахунок держсубвенції підведено високошвидкісний інтернет до адмінбудинку старостату та сільського будинку культури.

Постійну матеріальну та фінансову підтримку в проведенні заходів, свят та забезпеченні матеріалами і послугами надають сільськогосподарське товариство (керівник Дробілко М.І.) та приватні підприємці: Постіл П.І., Павленко Л.М., Рута В.В.

ПРОБЛЕМНИМИ ПИТАННЯМИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ:

-  питання щодо будівництва вуличного освітлення;

- ремонт під’їзної дороги до с. Маршали (на ділянці Гринівка –Маршали –Біжівка).