Недригайлівська громада
Сумська область, Роменський район

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ЗА КОШТИ ФОНДУ

Дата: 06.12.2021 09:27
Кількість переглядів: 956

Недригайлівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області інформує:

Відповідно до статутних завдань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області спрямовує свої зусилля на реалізацію соціальної політики в області, забезпечення людей праці державними соціальними гарантіями. Сьогодні під нашою опікою  перебуває понад 220 тисяч застрахованих осіб, тобто працюючих, та членів їх сімей, потерпілих на виробництві внаслідок нещасних випадків та професійних захворювань. Для них у разі потреби за кошти Фонду передбачено  майже 30 різних видів виплат та послуг.

Зокрема, це надання матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, вагітністю та пологами, на поховання  (крім поховання пенсіонерів і безробітних), а також лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Одним з головних напрямів роботи Фонду соціального страхування України є турбота про тих людей, які в результаті професійних захворювань чи травм на виробництві отримали інвалідність.

Зараз управління здійснює щомісячні страхові виплати майже 5 тисячам потерпілим на виробництві, у тому числі особам, які мають право на виплати в разі втрати годувальника. Половина, тобто 2480  з них, – це особи з інвалідністю. В тому числі, ми здійснюємо виплати 239 особам з інвалідністю, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, котрі переселилися з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей.

Цього року загальні витрати від Фонду на страхові виплати людям з обмеженими фізичними можливостями  склали 135 млн грн. Порівняно з відповідним періодом торік видатки збільшилися майже на 14 млн грн. або на 11 відсотків.

В тому числі, 52 особам з інвалідністю виплачено близько 430 тис грн. допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та 27 особам - одноразову допомогу у разі стійкої втрати професійної працездатності на суму більше 530 тис грн,  з них одному медичному працівнику, якому встановлено ІІІ групу інвалідності внаслідок захворювання коронавірусною хворобою (COVID-19), що настала під час виконання професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження. Крім одноразової допомоги за рахунок коштів Фонду медичному працівнику здійснено виплату одноразової допомоги в сумі 681 тис грн, передбаченої статтею 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", за рахунок фінансової допомоги, яка виділена з коштів державного бюджету.

Зауважу, що середній розмір щомісячної страхової виплати потерпілим за поточний період складає 3 403,82 грн. Водночас, середньомісячний розмір призначеної виплати особам з інвалідністю склав 5232,29 грн., що на 523,58 грн., або 11,1% більше, порівняно з попереднім роком. В тому числі, середній розмір щомісячної виплати потерпілим з інвалідністю І групи становить 7102,00 грн., потерпілим з інвалідністю ІІ групи – 6671,69 грн., потерпілим з інвалідністю ІІІ групи – 4895,49 грн.

Багато зусиль докладає управління  і до забезпечення осіб з інвалідністю медико-соціальними послугами для відновлення здоров’я потерпілих, повернення їх до праці та й у суспільство, усунення наслідків захворювання або травми, максимального зменшення наявних обмежень пересування, орієнтації, самообслуговування тощо.

Так, цього року  управління профінансовало витрати на медичну та соціальну допомогу 1175 потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання  на суму близько 16 мільйонів гривень. Понад 430 застрахованих осіб та членів їх сімей відновили своє здоровя у санаторно-курортних закладах, на що було спрямовано майже 6 мільйонів гривень.

Зокрема, на лікування 32 осіб з інвалідністю управління спрямувало майже  400 тисяч гривень, на санаторно-курортне лікування 345 осіб з обмеженими фізичними можливостями – понад 5 мільйонів гривень.

Технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами було забезпечено 155 осіб на суму понад 1 мільйон гривень.

У стаціонарних відділеннях медичних закладів проліковано більш ніж 200 осіб цієї категорії, близько 700  - забезпечено необхідними ліками.

Крім того, управління  профінансувало витрати на необхідний вид догляду за особами з інвалідністю та виплатило грошові компенсації тим, які мають право на забезпечення автомобілями.

Значну увагу у своїй роботі ми також приділяємо профілактиці страхових випадків. З цією метою наші страхові експерти  постійно беруть участь у роботі  комісій з перевірки знань з охорони праці працівників, надають допомогу в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці, проводять перевірки стану умов і безпеки праці та профілактичної роботи на підприємствах, в установах та організаціях області.

Насамкінець хочу сказати, що фахівці управління роблять усе від них залежне, аби люди з інвалідністю відчували надійний захист від Фонду, своєчасно і в повному обсязі були забезпечені державними соціальними гарантіями.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь