ГРАФІК ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ У 2022 РОЦІ

Дата: 11.01.2022 14:12

Відповідно до ухваленого Державного бюджету, у 2022 році на українців чекає два етапи підвищення прожиткового мінімуму, до розміру якого прив’язано і соціальні виплати (зокрема пенсії). Так, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність на 1 січня 2022 року  залишається на рівні 1934 грн, з 1 липня 2022 року — 2027 грн, з 1 грудня 2022 року — 2093 грн. У 2022 році передбачено разове збільшення мінімальної зарплати на 200 грн — з 1 жовтня нового року. Тож мінімальна заробітна плата 2022 року на 1 січня  залишається на рівні 6500 грн,, а з 1 жовтня 2022 року — 6700 грн.

У хронологічному порядку зміни виплат відбуватимуться так.

У січні відбулося підвищення пенсій людям, які отримали інвалідність внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Їхні пенсії тепер обчислені, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня цього року (6500 грн).

Також, починаючи з січня всі жінки, які народилися з 1 січня 1962 по 31 грудня 1962 року та набули право на пенсію за віком у 2022 році отримають підвищення на 9 відсотків від основного розміру пенсії.

З 1 січня до 7800 грн  підвищено пенсію для непрацездатних батьків (чи непрацездатного чоловіка/дружини) військових, загиблих у зоні АТО/ООС.

У березні — щорічна планова індексація пенсій. Їх перерахують відповідно до зростання середньої зарплати та інфляції.

У квітні — перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам. Перерахунок буде автоматичним і братиме до уваги набутий стаж роботи і заробітну плату, яку отримує пенсіонер, що продовжує працювати.

У липні — підвищення у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму. Мінімальні пенсії зростуть з 1934 до 2027 гривень. Також зростуть і пенсійні надбавки, прив'язані до показника прожиткового мінімуму.

У жовтні на підвищення чекає кілька категорій пенсіонерів. Насамперед, це запровадження доплат по 300 гривень для пенсіонерів віком 70−75 років. Для осіб старших за 70 років за наявності тривалого стажу роботи (для чоловіків — 35 років, для жінок — 30 років) мінімальна пенсія з жовтня 2022 року складатиме 3000 грн. За наявності стажу меншої тривалості мінімальні пенсійні виплати для людей цього віку визначатиметься пропорційно наявному страховому стажу (за наявності страхового стажу у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років складатиме не менше, ніж 2500 грн).

У жовтні мінімальна зарплата зросте до 6700 грн, у зв'язку з чим мінімальну пенсію за віком для непрацюючих пенсіонерів від 65 років за наявності у них достатнього стажу (30 років для жінок та 35 років для чоловіків) підвищать з 2600 до 2680 грн.

У грудні — підвищення у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму. Мінімальні пенсії зростуть з 2027 до 2093 грн. Також зростуть і пенсійні надбавки, прив'язані до показника прожиткового мінімуму.

Звертаю увагу, що у 2022 році мінімальна тривалість страхового стажу для виходу на пенсію в 60 років (незалежно від статі) збільшується на 12 місяців і складає 29 років. Надалі вимоги для виходу на пенсію в 60 років в Україні також будуть посилюватися. У 2021-му це було 28 років офіційного працевлаштування, а в 2028-му ця межа збільшиться до 35 років.

Відділ обслуговування громадян №8 (сервісний центр