Недригайлівська громада
Сумська область, Роменський район

Домашнє насильство в умовах карантину: як уникнути

Дата: 27.03.2020 09:34
Кількість переглядів: 441

Мій дім – моя фортеця. Так кажуть, коли вважають власну домівку найбезпечнішим місцем на планеті, місцем, де можна уникнути несправедливості та кривди. Але що робити, якщо власний дім є пасткою і загрозою для життя?

         У зв’язку з карнатинними заходами в світі відслідковується тенденція до збільшення кількості розлучень і домашнього насильства. Так, у Китаї різко зросла кількість поданих заяв про розлучення, а в Італії зросла кількість випадків сімейного насильства.

         Проблема карантину і, зокрема, транспорту, схвилювала людей, відкрила паніку. А це дуже тісно пов’язане з домашнім насильством. І, на жаль, ми можемо також очікувати зростання кількості таких випадків і в нас під час карантину. Адже час перебування людей один з одним у сім’ях збільшується. Це відбувається на фоні погіршення економічного стану сімей і взагалі – достатньо стресової і психологічно нестабільної ситуації, відтак, може призвести й до того, що наша статистика буде показувати збільшення випадків домашнього насильства.

Карантинні заходи тут спричиняють деякі труднощі. Адже, хоча продовжують працювати частина притулків і всі «гарячі лінії», обмежуючі заходи боляче б’ють по жертвах сімейного насильства.
Напруга зростатиме, адже ізоляція під час карантину схожа до клітки, в якій сім’ї мають перебувати цілими днями
. Такий досвід для більшості з нас зовсім незрозумілий і обтяжуючий. Ймовірність, що можуть виникати конфлікти чи суперечки, суттєво зростає. Причина – наші базові потреби частково порушені: немає відчуття безпеки, вимушені відпустки за власний рахунок чи зупинка власної справи; втрата можливості скинути внутрішнє напруження – відвідувати розважальні заклади, проводити час з друзями, і просто побути наодинці. В таких умовах важливо зберігати свої особисті межі і межі інших. Це означає – дозволяти собі та іншим висловлювати свої думки, відповідати за власну поведінку, демонструвати самоповагу і повагу до інших, вміти чути і намагатися досягти компромісу.

Психолог дає 8 порад, які допоможуть співіснувати цілодобово в одному просторі, поважаючи межі одне одного:  

1. Насамперед потрібно пам’ятати, що ця кризова ситуація не буде вічною, адже людство не раз переживало пандемії.

2. Щоранку, прокинувшись, казати собі якусь мотивуючу фразу. Або ще цікавіший варіант: домовитись з членами сім’ї, щоб кожен написав на окремих стікерах такі підтримуючі фрази; поскладати їх в коробку чи прозору посудину. І кожного ранку кожен собі витягатиме підтримуюче послання на день.

3. Зберігати авторство свого життя: планувати свій день, виходячи зі своїх потреб: це і спільний час з рідними, і час для свого задоволення (відновити хобі, вивчати іноземну мову, читати, дивитись фільми, слухати музику чи писати її та багато іншого); професійні завдання, коли працюєш у режимі онлайн.

4. Фізична активність (зараз вона просто необхідна!). Вчені довели, що фізичні вправи чи ранкові/вечірні прогулянки підтримують наш психологічний і емоційний стан, і тим самим зводять до мінімуму виникнення депресії та надмірної тривоги.

5. Розподілити між собою ролі. Особливо це стосується сімей, де є діти. Не забувайте про те, що дітям потрібна ваша підтримка. Адже навчання перейшло в режим онлайн і не всім дітям вдається самотужки опрацьовувати новий матеріал, окрім цього, вони звикли до активності, відвідували різноманітні гуртки і просто гуляли з друзями. Намагайтеся проговорити і навіть прописати обов’язки. В кожного тоді буде своя відповідальність, повага до іншого. Це допоможе знімати навантаження на одну людину і згуртовувати вашу сім’ю.

6. Для збереження доброго партнерського стосунку не забувайте про слова вдячності, підтримки, компліменти. Можна спільно переглядати фото чи відео з сімейних подій, поїздок. Дозвольте собі мріяти, обговорюйте майбутні плани. В такий спосіб ви зможете переключати свою увагу на позитив, отримуючи радість та ресурс.

7. Домовитися про час, який можна проводити як заманеться, щоби скидати зайве напруження. Дозволити собі трохи відпочити.

8. Домовитися про правило «стоп» – якщо хтось відчуває, що йому забагато, то може просто сказати «стоп» і таким чином зупинити напругу, що зростає в тій чи іншій ситуації.

 

У разі проявів насильства Ви можете звернутися по допомогу:

<>- до поліції за номером 102 або до дільничного інспектора за місцем проживання;

<>- на Національну «гарячу» лінію із попередження домашнього насильства – 0 800 500 335 або 116 123 (цілодобово та безкоштовно в межах України);

<>- до Сумського обласного центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді (вул. Троїцька, 26, м. Суми тел. 77 53 08, е-mail:soccm@ukr.net);

<>- до Сумського обласного центру соціально-психологічної допомоги: (вул. Іллінська, 51г тел. 60-18-58);

<>- до відділу праці та соціального захисту населення Недригайлівської селищної ради (вул. Щебетунів,7, тел. 5-23-56, е-мail: sel_rada@ukrpost.ua  або  soczahnedr@ukr.net).

      Також хотілося б зазначити, що якщо ви знаєте, що серед ваших сусідів є проблемні сім'ї або з недієздатними чи літніми людьми, то, ставши свідком можливого домашнього насильства, одразу ж телефонуйте в поліцію. Так  ви зможете врятувати їм здоров'я, а може, і життя!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь