РЕКОМЕНДЦІЇ: що варто знати про подання на гранти?
ГРАНТИ: ЩОДЕННА ШПАРГАЛКА ГРАНТОШУКАЧІВ13:10:57 11.12.2018
Довгострокові та щорічні проекти та програми МТД
ГРАНТИ: ЩОДЕННА ШПАРГАЛКА ГРАНТОШУКАЧІВ
Для багатьох організацій грант - це можливість перейти на якісно інший рівень роботи. Саме тому важливо вміти цієї можливістю користуватися та дивитися на потенційних грантодавців з позиції довгострокового партнерства. Власне так і є – грантодавці за умови успішної співпраці стають Вашими важливими клієнтами – клієнтами на інтелектуальний продукт, який Ви пропонуєте своїми проектами, рішеннями.
Де шукати?
Грантові заявки регулярно оновлюються на цих сайтах:
Які організації варто моніторити?
Звичайно, багато залежить від Вашої сфери діяльності та наскільки вона співпадає із пріоритетами фонду чи організації, які надають грант. Проте широковідомі організації, які доволі системно працюють саме з Україною, подані нижче – беріть на озброєння!
Посольства інших країн, які також активно підтримують організації/проекти/ініціативи грантами:
Фонди, які працюють на засадах партнерства для реалізації спільних ініціатив – можуть бути потужними партнерами заходів, які ви реалізовуєте!
Корисними для міжнародних партнерств та пошуку освітніх, фінансових можливостей будуть такі сайти:
РЕКОМЕНДЦІЇ: що варто знати про подання на гранти?
Міжнародна технічна допомога (МТД) - ресурси та послуги, що відповідно до міжнародних договорів України надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України.
МТД може залучатись у вигляді:будь-якого майна, необхідного для забезпечення виконання завдань проектів, яке ввозиться або набувається в Україні;робіт і послуг; прав інтелектуальної власності;фінансових ресурсів (грантів) у національній чи іноземній валюті;інших ресурсів, не заборонених законодавством, у тому числі стипендій.
Законодавчо питання МТД регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153 та угодами щодо техніко-економічного співробітництва України з країнами та міжнародними організаціями, які є донорами МТД. Відповідно до положень зазначеної постанови Міністерство економіки України є координатором діяльності, пов'язаної із залученням, використанням та моніторингом МТД, здійснює реєстрацію проектів, та забезпечує формування стратегічних і щорічних програм МТД відповідно до пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку.
Одним із заходів щодо координації МТД в Україні стало підписання 19 квітня 2007 року № 325 Указу Президента «Про приєднання до Паризької декларації щодо підвищення ефективності зовнішньої допомоги» та включення України до переліку країн, які приєдналися до зазначеної Декларації. Наразі учасниками Декларації є 92 країни, 26 міжнародні організації та 14 організацій громадського суспільства. Основні принципи Паризької декларації базуються на підвищенні ефективності зовнішньої допомоги та спрямовані на посилення ролі національних стратегій розвитку країн та узгодження зовнішньої допомоги з пріоритетами та процедурами країни-партнера;зменшення дублювання та раціоналізацію донорської діяльності з метою підвищення ефективності;
реформування та спрощення донорських політик та процедур, узгодження їх з пріоритетами та процедурами країн-партнерів.
З метою реалізації принципів Паризької декларації при Міністерстві економіки було створено донорсько-урядову робочу групу. Більш вузькі експертні консультації відбуваються у тематичних підгрупах, які було визначено у відповідності до національних пріоритетів та стратегій співпраці у сфері МТД. Робота кожної тематичної підгрупи відбувається під головуванням відповідального міністерства та донора.
До уваги науковців та винахідників, керівників підприємств та представників ділових кіл області
Європейська Комісія офіційно оголосила нову програму «Горизонт 2020»,призначену для об’єднання фінансування досліджень та інновацій в ЄС та впровадження флагманської ініціативи створення Інноваційного Союзу. Ця програма буде впроваджена в період з 2014 по 2020 рр.
Програма «Горизонт 2020» складатиметься з трьох основних пріоритетів :
- «Передова наука» - націлений на підвищення рівня наукових досліджень ЄС та забезпечення конкурентоспроможності європейської науки;
- «Індустріальне лідерство» - сприятиме перетворенню Європи на центр залучення інвестицій у сферу науки та інновацій;
- «Соціальні виклики» - спрямований на вирішення основних соціальних проблем.
Бюджет програми «Горизонт 2020» буде складати 87740 мільйонів євро.
РЕКОМЕНДЦІЇ: що варто знати про подання на гранти?
ГРАНТИ: ЩОДЕННА ШПАРГАЛКА ГРАНТОШУКАЧІВ13:10:57 11.12.2018