Про монетизацію одноразової матеріальної допомоги «Пакунок малюка»

Дата: 09.09.2020 13:05

В Україні з 1 вересня цього року змінено механізм надання «пакунків малюка» з натуральної допомоги у вигляді дитячих речей на грошову компенсацію. В АТ "Комерційний банк "ПриватБанк" передбачено новий банківський продукт - соціальна карта для виплат "Пакунок малюка".

Головною особливістю цієї карти є те, що її можна відкрити протягом року з дати народження дитини. Кошти можна використати ще протягом року з моменту їх зарахування. Однак купити можна тільки:

• дитячі товари (засоби догляду за дітьми та дитячі засоби гігієни: підгузки, серветки, дитячий одяг та взуття; дитяче харчування; дитячий посуд; дитячі іграшки; текстиль для дітей, у тому числі рушники, ковдри)
  • товари для породіллі (прокладки для лактації; прокладки післяпологові).

Товари можна придбати лише у закладах торгівлі, які уклали з Мінсоцполітики публічний договір. Батьки мають право обрати вид допомоги – грошову або натуральну (речі).

Монетизацією передбачена виплата батькам 5000 грн.

Як отримати кошти

Щоб отримати гроші, батьки чи опікуни немовляти протягом 12 місяців з дати народження дитини повинні звернутися до ПриватБанку. Там отримувач має відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання та отримати спеціальну соціальну картку.

Після цього потрібно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування із заявою та такими документами:

• копія свідоцтва про народження дитини,
  • копія посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту (для іноземців та осіб без громадянства),
  • копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків,
  • копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною),
  • копія рішення про влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя),
  • довідка з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" (у разі народження дитини у пологовому будинку у 2020 році).

Відділ праці та соціального захисту населення  Недригайлівської селищної ради