УВАГА!!! МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ ФОП!

Дата: 14.07.2021 13:24

Недригайлівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області інформує:

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області повідомляє, що з 01.01.2021 набули чинності зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» від 13.05.2020 № 592 до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 (далі – Закон № 2464).

Так, згідно з нормою частини 6 статті 4 Закону № 2464, особи, зазначені у пунктах 4 і 5 частини першої цієї статті (фізичні особи – підприємці, в тому числі які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності),  які одночасно із здійсненням своєї діяльності мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Враховуючи викладене, починаючи з 01.01.2021, фізичні особи – підприємці, в тому числі які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, які одночасно є найманими працівниками, можуть сплачувати за себе, єдиний соціальний внесок лише у випадку сплати роботодавцем страхового внеску за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску. Якщо ж роботодавцем сплачено за такого найманого працівника страховий внесок у розмірі не менше мінімального, то особи, зазначені у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 Закону № 2464,  звільняються від сплати за себе єдиного соціального внеску.

При цьому чинним законодавством не  визначено право добровільної сплати єдиного внеску такими особами.

Отже, фізичні особи–підприємці, в тому числі які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності,  які одночасно із здійсненням своєї діяльності працюють за основним місцем роботи мають право одержати допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах тільки за основним місцем роботи відповідно до норм Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105.