Недригайлівська громада
Сумська область, Роменський район

ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ ТА НАСИЛЬСТВУ ЗА ОЗНАКОЮ СТАТІ

Дата: 29.11.2021 14:34
Кількість переглядів: 997

Домашнє насильство - це фізичне, психологічне, сексуальне та економічне приниження, залякування, утиски з метою здійснення постійного контролю однієї людиною над іншою.

У 90% випадків найбільше від домашнього насильства страждають жінки та діти. У сім’ї одночасно можуть зустрічатися декілька видів домашнього насильства, воно може зачіпати всіх членів родини.

 Як діяти у ситуації домашнього насильства, або його загрози?

Якщо Ви зазнаєте домашнього насильства або у вашій сім’ї існує загроза його вчинення, підготуйте особистий план безпеки, який допоможе вам у критичній ситуації.

Продумайте свої дії у випадку домашнього насильства. Розкажіть про насильство тим, кому ви довіряєте (друзям, родичам). Знайдіть таке місце, куди ви змогли б піти у разі небезпеки.

Ваші заходи безпеки можуть бути такими:

  • Зробіть та заховайте у надійному місці запасні ключі від дому/квартири або машини так, щоб у разі небезпеки ви могли швидко вийти та дістатися безпечного місця.
  • У надійному та завжди доступному для вас місці заховайте певну суму грошей, важливі номери телефонів, паспорт, необхідні папери (документи дітей, свідоцтва, що підтверджують право володіння майном, медичні картки тощо), а також необхідний одяг та ліки.
  • Якщо починається сварка, яка може закінчитися фізичним насильством, спробуйте перейти у приміщення, яке можна легко покинути. Намагайтеся триматися ближче до виходу. Уникайте суперечок у кімнатах, де є гострі та ріжучі предмети.
  • Домовтеся зі своїми сусідами, щоб вони викликали поліцію, якщо почують шум і крики з Вашого дому/квартири. Коли приїде поліція, спробуйте максимально заспокоїтися та чітко викласти ситуацію, напишіть заяву.
  • Заздалегідь домовтеся з друзями або родичами про можливість надання вам тимчасового притулку в разі небезпеки. Важливо, щоб це були ті люди, які зможуть вас захистити і у яких кривдник одразу не знайде вас.
  • Заздалегідь дізнайтеся телефони місцевих служб, які зможуть надати вам необхідну під­тримку (кризовий центр, притулок для жінок, соціальна служба, телефон довіри тощо).

Як поводитися  у разі домашнього насильства, щоб мінімізувати негативні наслідки:

  • У жодному разі не з’ясовуйте стосунки з кривдником, який перебуває у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
  • У жодному випадку не відповідайте агресією на агресію.
  • Не починайте кричати чи плакати. Говоріть із кривдником чітко. Спробуйте заспокоїтися самі та дайте час заспокоїтися кривднику (вийдіть в іншу кімнату, на вулицю тощо).
  • Лише тоді, коли Ваш партнер заспокоївся та готовий адекватно спілкуватися, обговоріть ситуацію.У розмові використовуйте «Я-висловлювання» (говоріть про свої почуття та відчуття, не звинувачуйте та не докоряйте, пропонуйте вихід із ситуації: «Я почуваюся збентежено, коли ти поводишся таким чином», «Давай ми спробуємо у таких ситуаціях діяти ось так…»).

Пам’ятайте: є організації та спеціалісти, які готові вам допомогти, коли ваші життя та здоров’я у небезпеці. У разі отримання вчасної кваліфікованої допомоги, ви можете змінити стосунки у родині на краще, зробити їх гармонійними, зберегти здоров’я та життя членів вашої сім’ї.

Якщо Ви опинилися в ситуації домашнього насильства або стали свідком жорстокого поводження з дітьми, або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства, просимо невідкладно повідомляти Недригайлівський відділ поліції за адресою: вул. Незалежності, 17 або за номером 102Відділ праці та соціального захисту населення Недригайлівської селищної ради за адресою: вул. Сумська, 13 або за номером 5-23-56 та Службу у справах дітей Недригайлівської селищної ради за адресою: вул. Сумська, 4 або за номером 5-21-52.

 


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь