Живи, Кобзарю, в пам’яті людській

Дата: 09.03.2023 13:45

Фото без описуІ за Великим Кобзарем

Слова невтомно будем повторяти:

Ти будеш завжди нам ясним взірцем

Ти будеш довго, батьку, панувати.

9 березня 2023 року в селищі Недригайлів   за участю   керівництва   Недригайлівської селищної ради,  установ, організацій,     громадськості селища біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку відбувся мітинг «Кобзарю! Твої слова пророчі», присвячений 209 - й річниці з дня народження  великого співця українського народу  Т.Г. Шевченка. Присутні заходу поклали живі квіти до підніжжя памятника та висловили свою шану Великому Кобзарю.

«На кожному крутому повороті історії, особливо в години важких випробувань, українці черпали сили із пророчих слів і думок Шевченка. Він багатогранна особистість, рядки з поезій якої й зараз ріжуть очі й слух нашим ворогам.Заповіт Кобзаря надихає наших воїнів на захист кожного клаптику української землі від російського агресора»,  - підкреслив  у своєму виступі Недригайлівський  селищний голова Костянтин ВОЛКОВ.

З вітальними словами  до присутніх звернувся начальник групи ЦВС Олександр Ларченко, який зазначив, що Тарас Шевченко залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова письменник підніс на найвищу височінь.

Викладач української мови та літератури  Державного професійно – технічного навчального закладу  «Недригайлівське вище професійне училище»  Наталія Зборик  розповіла про життєвий шлях та творчість поета.«В історію людської культури Тарас Шевченко ввійшов не тільки як геніальний народний поет і філософ слов’янства, а як  великий поет – гуманіст світового значення», - зазначила Наталія Іванівна.

Проникливо прозвучав уривок з поеми  Тараса Шевченка «Розрита могила» у виконанні Олени Лиман.

Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться провісником  нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу,   пробудив українську душу та утвердив духовну основу народу для боротьби проти поневолення російською імперією.

Слава Україні! Україна понад усе.Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису