День пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

Дата: 02.06.2023 12:05

4 червня в Україні вшановують пам’ять дітей, які загинули в результаті збройної агресії російської федерації проти України. Відповідну постанову № 5343, якою встановили пам’ятну дату, 1 червня 2021 року підтримала Верховна Рада України.

Точну кількість постраждалих дітей встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України. За даними єдиного державного порталу «Діти війни» з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну станом на 02 червня 2023 року 484 дитини загинуло, 992 дітей отримали поранення, 392 дітей вважаються зниклими, 19505- депортовано.

Ці факти є свідченням геноциду українського народу через дітей. Ці злочини не мають строку давності, росія обов’язково понесе за них відповідальність.