ВИШИВАНКА – ЦЕ НАША ІСТОРІЯ
ВИШИВАНКА – ЦЕ НАША ІСТОРІЯ, МИСТЕЦТВО ПРЕДКІВ, ДУША, ГЕНЕТИЧНИЙ КОД НАРОДУ Й ЕТНІЧНА СПАДЩИНА. А СЬОГОДНІ, ПІД ЧАС ВІЙНИ, ЦЕ ЩЕ Й СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОЇ НЕСКОРЕНОСТІ І СВОБОДИ
Недригайлівська публічна бібліотека запрошує переглянути етнографічну виставку з фондів Недригайлівського краєзнавчого музею ДІКЗ «Посулля» «Сорочка-вишиванка – оберіг пам’яті», приурочену до Дня Незалежності України.
Українська вишиванка – символ України, кожної родини, нашої історії та мови. Це – генетичний код нашої нації, візерунки якої містять в собі історію нашої країни. Вишиванка – не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі.
Наш народ ставиться до вишиванок як до святині. Вони ревно зберігалися і передавалися з покоління в покоління, з роду в рід як родинні реліквії. За традицією, матері вишивали сорочки та рушники своїм дітям, дівчата, готуючи придане, вишивали своїм нареченим сорочки на знак вірності і кохання. Вишивка на грудях захищає душу людини від руйнування і занепаду.