90-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ

Дата: 25.11.2023 17:00

Цьогоріч в Україні відзначають  90-ті роковини Голодомору — геноциду українського народу, вчиненого радянською владою у 1932–33 роках.

Станом на листопад 2023 року 32 держави світу визнали Голодомор актом геноциду українського народу. Більше половини зробили це після початку повномасштабного вторгнення рф 24 лютого 2022 року. Досі не визнала актом геноциду Голодомор держава, яка називає себе спадкоємицею СРСР — Росія.

У радянських ЗМІ ця тема не піднімалася, росія відкидає акт геноциду, але національну память стерти неможливо. Вона живе у переказах очевидців, документальних свідченнях, дослідженнях науковців.

У селищі Недригайлів пройшов траурний мітинг та панахида за померлими жертвами голодомору. Жителі Недригайлівської громади вшанували пам’ять українців, які померли голодною смертю, спільно помолилися за їх душі та запалили лампадки.

Ряд заходів до пам’ятної дати проходить у старостинських округах, закладах освіти та культури громади.

Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, нашу віру у майбутнє.