25 листопада 2023 року о 16:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку» пам’яті українців, які загинули під час голодоморів.

Дата: 25.11.2023 10:49

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Внаслідок голодоморів Україна втратила мільйони людських життів.

У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.

22 листопада 2023 року Верховна Рада України ухвалила постанову про Заяву у зв'язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-33 років. Заява спрямована на привернення уваги парламентів та урядів держав світу, міжнародних організацій, усієї міжнародної спільноти до злочину геноциду Українського народу.
Глибока вдячність іноземним державам та міжнародним організаціям, які визнали Голодомор в Україні актом геноциду, а саме: Австралії, Королівству Бельгія, Республіці Болгарія, Республіці Еквадор, Естонській Республіці, Грузії, Ірландії, Ісландії, Канаді, Республіці Колумбія, Латвійській Республіці, Литовській Республіці, Великому Герцогству Люксембург, Мексиканським Сполученим Штатам, Республіці Молдова, Королівству Нідерланди, Республіці Парагвай, Республіці Перу, Республіці Польща, Португальській Республіці, Словацькій Республіці, Республіці Словенія, Сполученим Штатам Америки, Угорщині, Федеративній Республіці Німеччина, Французькій Республіці, Республіці Хорватія, Чеській Республіці, а також Балтійській асамблеї, Європейському Парламенту, Парламентській асамблеї Ради Європи.