Просимо власників домашніх тварин відповідально ставитися до утримання своїх підопічних!

Дата: 04.12.2023 11:26

Шановні жителі громади!

Одним з проблемних питань громади залишається питання щодо безпритульних тварин на вулицях сіл і селищ Недригайлівщини.

Ця проблема, на жаль, є світовою проблемою,  яку  навіть у європейських країнах вирішити до кінця не можуть.

Люди ставляться до безпритульних тварин по-різному: хтось підгодовує з жалю, хтось намагається знайти доброго господаря, хтось опікується твариною недовгий час, поки не набридне

Лікарі-епізоотологи пояснюють, що насправді всі собаки і коти мають постійне місце проживання. Немає бездомних, немає «приблудних»… Тварини обовязково десь живуть: у дворах, на території підприємств, ферм. Сьогоднішні безпритульні собаки вчора мали власників, яким просто набридли.

Основною причиною того, що на вулицях  багато безпритульних собак, є безвідповідальні люди, які не  стерилізують домашніх улюбленців, а ті розмножуються. Цуценята, як результат, опиняються викинутими на вулицю.

Тварини, особливо коли вони об’єднуються у зграї, часто несуть загрозу для людей.

Тому просимо власників домашніх тварин відповідально ставитися до утримання своїх підопічних. Пам’ятайте: ви несете відповідальність за тих, кого приручили. Цивільним кодексом України передбачено покарання: у випадку спричинення тілесних ушкоджень собакою чи іншою твариною постраждалий має право на відшкодування майнових збитків (одяг, взуття), шкоди його здоров`ю (статті 1195-1199), а також моральної шкоди (статті 23, 1167-1168). Також особи, які неналежно утримують домашніх тварин,  несуть адміністративну відповідальність  відповідно до статті 154 Кодексу України про адміністративні порушення.

Тільки усі разом, достукуючись до свідомості кожного жителя, ми зможемо частково вирішити  проблему безпритульних собак. Самотужки цю проблему селищна рада не вирішить!Фото без опису