З Днем Соборності України

Дата: 22.01.2024 09:31

Фото без описуКоли всі українці тримаються за руки, вони не піднімуть їх догори, аби здатися. Боремося всі. І сьогодні це стосується не тільки обох берегів Дніпра. Сьогодні соборність українців охоплює обидві півкулі Землі, у кожному куточку якої 24 лютого пролунало: я – українець.

Тільки сильні українці можуть стати єдиними. І тільки єдині українці можуть бути сильними. Українці в усьому світі.

З Днем Соборності! 🇺🇦

____

When all Ukrainians join hands, they won't raise them to surrender. We all fight. And today, this is true not only for the Dnipro's two banks. Today, the unity of Ukrainians spans both hemispheres of the Earth. In every corner of which, on February 24, there were people declaring: "I am Ukrainian".

Only strong Ukrainians can be united. And only united Ukrainians can be strong. Ukrainians all over the world.

Happy Unity Day!