Бій під Крутами – бій за майбутнє України

Дата: 29.01.2024 10:00

Українці неодноразово у своїй історії були змушені боротися за національну ідентичність, незалежність та державність. І кожен раз здавалося, що перемогти неможливо через переважаючу кількість противника.

Однак українські воїни за покликом серця давали гідну відсіч ворогу та нагадували народу, що ми – нація незламних.

Сьогодні, 29 січня, вшановують пам’ять Героїв Крут — учасників бою, який відбувся 106 років тому, але досі оповитий міфами.

Біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути на північний схід від Києва, відбувся бій між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на  селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.
Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Цей День - приклад боротьби за майбутнє своєї країни, ще одна сторінка у створенні української державності.