21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Дата: 21.02.2024 08:00

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, який покликаний спонукати уряди й населення всіх країн захищати й розвивати мову кожного народу, що існує на планеті.

Своєю особливою мовою будь-яка етнічна спільнота завжди вирізняється з-поміж інших. Рідна мова є носієм цінностей та знань, які передаються з покоління в покоління в якості нематеріального культурного спадку.

Для нас рідною є українська мова. ЇЇ ще називають солов’їною, бо є однією з наймилозвучніших у світі та асоціюється із вишневими садом, вишуканим словом,  роботящим, співучим та волелюбним народом.

Саме через  прагнення до незалежності та свободи про українців  знає увесь світ. Сьогодні говорити українською - це круто, модно, патріотично! Говорити українською – це  свідомо ідентифікувати себе українцем, а значить бути частиною нескореного народу, який кровю виборює право називатися нацією.