Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів

Дата: 29.03.2024 08:22

Відповідно до Наказу Управління Державного агентства  України з  розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Сумській області від 21.03.2024 №37 «Про встановлення весняно-літної заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах  Сумської області у 2024 році».

З метою охорони більшості видів водних біоресурсів в період нересту, а також створення для них сприятливих умов на зимувальних ямах, в певні осінньо-зимові і весняно-літні періоди вводяться обмеження та у певних випадках повна заборона на риболовлю на окремих водоймах.

Забороняється здійснення промислового, любительського рибальства на період нересту риб та розмноження інших водних біоресурсів у рибогосподарських водоймах, підконтрольних Управлінню Державного агенства з питань розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Сумській області (далі – Управління), у такі терміни:

• у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками та затонами) з 01 квітня по 20 травня 2024 року включно;
  • у всіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня 2024 року включно;
  • у  придаткових водоймах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 30 червня 2024 року включно.
  •

Заборонено всякий лов раків у період виношування ними ікри, личинок, першої линьки з 01 квітня по 30 червня 2024 року включно.

Оголошено нерестовищами всі річки, водосховища, придаткові водойми та інші рибогосподарські водні об’єкти Сумської області, які підконтрольні Управлінню, за виключенням тих, що знаходяться в адміністративних межах населених пунктів, де дозволяється у період нересту любительський вилов  (добування) риби з берега гачковими знаряддями з кількістю гачків не більше двох на рибалку-любителя або спінінгом з однією штучною приманкою.

На водних об’єктах в період нересту забороняється пересування всіх транспортних засобів  чи моторних суден у заборонених місцях у період нересту, на нерестовищах, за виключенням суден, як використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.Фото без опису